Fico - Spasiteľ?

Autor: Tibor Beňa | 14.3.2012 o 7:55 | (upravené 14.3.2012 o 11:17) Karma článku: 6,32 | Prečítané:  1367x

Ľud si opäť splnil svoju občiansku povinnosť a odovzdal dôveru a moc do rúk politickým stranám a a politikom. Po kauzách, kde sa nahlas povedalo, koho záujmy reprezentujú politické strany sa ľud opäť nepoučil a nedrží sa starého dobrého porekadla "Dôveruj, ale preveruj". V politickom systéme sa nič nezmenilo, účastníci politických hier sa tiež takmer nezmenili, preto sa pravdepodobne nezmenia ani výsledky tejto hry o štyri roky. Napriek tomu, že hlasujúci ľud dal jednoznačne politickým brontosaurom najavo, že sa majú "vrátiť do hrobu" a prekrúžkoval vo všetkých stranách mladých, konštruktívnych politikov.

Fico a jeho Smer vyhrali tieto voľby s dych vyrážajúcou prevahou. Pravdepodobne to vyrazilo dych aj samotnému Ficovi a bude potrebovať trocha času nadýchnuť sa, zorientovať sa a uvážiť, čo s toľkou mocou a s možnosťami jeho straníkov a "nestraníckych odborníkov" urobí.

Pravica, ak takéto delenie na ľavicu a pravicu ešte môžme používať, zlyhala pri správe vecí verejných a budovaní Supereurópy na plnej čiare. Kvôli schváleniu eurovalu sa musela spolčiť s Ficom, zložila svoju legitímnu, pomerne dobre pracujúcu vládu a vydláždila cestu k moci jej najhoršiemu, najodpornejšiemu nepriateľovi, ľavičiarovi Ficovi. Nové voľby pripísala na náš spoločný účet. Ďakujeme, mohli sme ísť v lete na dovolenku...

V predvolebnej kampani ale pravica voči Ficovi a jeho Smeru nebola schopná (alebo "nesmela") klásť žiaden rozumný odpor a po splnení si najdôležitejšej úlohy, schválení eurovalu, zdúchla ako potkany z potápajúcej sa lode.

Odpratať nepohodlného kaziča Supereurópy - Sulíka, sa jej však nepodarilo. Ten, spolu s Matovičom, fantómom volieb, bude zachraňovať česť "pravicových" myšlienok v parlamente.

Pán Figeľ sa jasne vyjadril, že KDH nie je krúžkovacia strana a priaznivci pána Lipšica sa asi snažili pri krúžkovaní zbytočne... Tak vyzerá reálna demokracia a reálne voľby.

KDH sa s takouto politikou bude musieť v dohľadnej dobe pravdepodobne pobrať cestou HZDS, SNS a SDKÚ, ak tam krúžkovacia taktika v tomto volebnom období náhodou nezaberie.

Od víťaza volieb sa očakáva veľa. Alebo len potrebujú Slováčiská cítiť silného vodcu?

Prečo nepotrebujú silných vodcov Švajčiari???  Kto im stráži a spravuje toľké bohatstvo?

Slotu, najlepšieho maďarského politika, následovali jeho národovci dosť dlho i napriek tomu, že vystupoval ako ožran a hulvát. Mečiarova charizma dokázala zblbnúť ľudí na neuveriteľne dlhé obdobie a Fico má teraz šancu sa mu aspoň priblížiť. Ak mu prílišná moc, veľké sľuby a očakávania v kombinácii s "krízou" a nutnou potrebou vytvorenia Supereurópy za každú cenu, zhora, pošliapaním demokracie a dohodnutých zmlúv, nezlomia krk už v tomto volebnom období.

Matovičovi nezávislí poslanci, možno jediní, ktorí nebudú porušovať ústavu a budú hlasovať každý podľa svojho svedomia a nie na stranícky rozkaz, budú možno predobrazom budúceho politického systému, kde "vodcov" nebudeme potrebovať, moc sústredenú do rúk odvolateľných budeme pravidelne kontrolovať a vyvodzovať z jej uplatňovania závery.

Pre potešenie jedna ukážka nedobrovoľného spasiteľa s anglickým humorom

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CMC5VSdEBSg

a jedna o mimozemšťanovi a potrebe ľudí mať vládu.

http://www.youtube.com/watch?v=M2wwMVfL6eE&feature=player_embedded&fb_source=message

(ak sa video nenačíta na stránke... :) )

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

TV

Chcete cvičiť? Takto si zostavíte ten správny tréningový plán

Tréner Radovan Gergeľ radí, ako začať cvičiť.


Už ste čítali?