Milým politikom!

Autor: Tibor Beňa | 3.2.2012 o 12:34 | (upravené 4.2.2012 o 8:37) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  381x

Vážení a milí, ples... a hni..! Dnešným hlasovaním o vašej priestupkovej imunite ste dokázali, že viete robiť aj to, čo treba, a nie len to, čo vám a vašim sponzorom vyhovuje. Prosím vás, pokračujte vo vlastnom záujme v tejto záslužnej činnosti i naďalej. Posledná riadne "zostavená" vláda sa dobrovolne vzdala svojho mandátu, spolčila sa v mene "svetlých" zajtrajškov (na žiadosť spoločných sponzorov?) s najopľuvávanejším "protivníkom" a rozhodla sa nevyčerpať si svoj čas na vládnutie, ktorý jej darovali voliči. Napriek tomu musí z (ne)vôle prezidenta pokračovať vo svojej nekonečne dôležitej činnosti, brať plat a pritom nič zásadné pre svojich voličov neurobiť. Lebo sa to už neoplatí....

Poslancom v parlamente sa ale ešte rýchlo oplatilo schváliť trvalý euroval a ponoriť nás hlbšie do močiara úverov. Na to asi mandát ešte mali.... Nedobrá to správa pre našich občanov.

Tak mi napadá, pre koho to v tomto skrátenom čase čakania na koniec viete tak čiperne zapracovať?

Zachcelo sa vám nových volieb?

Ak myslíte, že vám má ešte niekto chuť zveriť do papŕč hlas na štyri roky bez možnosti kontroly vášho vyčínania a možnosti vyvodenia následkov za vami napáchané škody, skúste to ešte raz.

Ale tie voľby si láskavo zaplaťte zo svojho.

Nie sme povinní platiť vaše huncútstva častejšie, ako je to nevyhnutné.

Ak ste sa možnosti vládnuť vzdali dobrovolne, je celkom možné, že vám už vaši "voliči" znova nenaletia a svoju "občiansku povinnosť" odovzdať vám opäť svoj rozhodovací hlas pochopia len ako možnosť a rozhodnú sa svoj hlas si ponechať. Čo sa stane, ak vám ho nedá nikto?

Vy si voľby zorganizujete, odovzdáte hlasy svojim stranám a po "demokratických" voľbách sa opäť budete sápať po moci. Ľavičiari, pravičiari, konzervatívci, liberáli, všetci rovnako mocichtiví.

Akým právom, ak vám okrem vás samotných nikto neodovzdá hlas na štyri roky a nebude tak legitimizovať vaše mocenské vyčínanie???  Lebo je to v súlade platným status quo?

Tento volebný systém, bohužiaľ,  umožňuje takéto zvrhlé chápanie moci a vy by ste si ju rozdelili úplne legitímne...

Umožnite "nevoličom", aby nemohol byť rozkrádaný ich hlas po voľbách v pomere, v akom vám dali hlasy vaši "voliči, prijmite rovnaké kvórum na referendum a ostatné možnosti voľby, skladajte každodenné účty z vašej služby verejnosti a za svoje činy sa zodpovedajte ako všetci ostatní zamestnanci.

Nie ste vyvolení, vy ste poniektorí len volení. A to je rozdiel!

Ak s tým nebudete súhlasiť, tak sa môžme rozhodnúť nelegitimizovať vám vaše mocenské chúťky v "demokratických" voľbách a skúsiť riadiť veci verejné pre 5 miliónov obyvateľov sami, na základe priamej alebo plávajúcej demokracie.

Ďakujeme, o služby, ktoré nám zatiaľ ponúkate a štýl akým to robíte, nestojíme.

Ďakujeme za vaše zadlžovanie občanov bez ich súhlasu, za rozkrádanie pod hrozbou násilia vybraných daní a odvodov, za pochybné tendre a za uťahovanie opaskov.

Je 67 rokov po poslednej veľkej vojne v Európe!

A kde sme?

V moci miestnych mafií, majiteľov tlačiarní a ich finančníkmi ohodnocovaných papierikov, "globálneho" kapitálu z daňových rajov, neznámych a nevolených projektantov superštátov.

Vaša úplatnosť nás dohnala na pokraj úverového otroctva a vami hlásanej "krízy". Ak budú chcieť občania nejaké úvery,  určite bude lepšie, ak sa budú môcť pre ne rozhodnúť sami.

Pre investovanie si napríklad môžu najať rodinku cvičených opíc (na základe ich úspechov preukázaných  na svetových burzách) a prestanú užívať služby vašich spriaznených finančných poradcov.

A možno bude konečne lepšie.

Veľké manévre však pokračujú. Je ale otázne, do akej miery sú "radoví vojaci" ochotní ďalej sa podieľať na vami zostavených bojových plánoch a znášať náklady na ne.

Každým ďalším arogantným uplatňovaním si moci im nabíjate ďalšie a ďalšie ostré náboje, ktoré môžu použiť proti vám.

Chcem veriť, že "občianska vojna" nie je vo vašom scenári, ale nie som si tým úplne istý...

Porozmýšľajte, akú úlohu chcete v spoločnosti zohrávať, pre koho chcete pracovať a neste potom za svoje rozhodnutia zodpovednosť do dôsledkov.

Prajem príjemné rozjímanie pri kriku z ulíc. Dajte si čaj. Ukľudňuje.

Vonku je zima a život je krátky!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?