Fico - Spasiteľ?

Autor: Tibor Beňa | 14.3.2012 o 7:55 | (upravené 14.3.2012 o 11:17) Karma článku: 6,32 | Prečítané:  1404x

Ľud si opäť splnil svoju občiansku povinnosť a odovzdal dôveru a moc do rúk politickým stranám a a politikom. Po kauzách, kde sa nahlas povedalo, koho záujmy reprezentujú politické strany sa ľud opäť nepoučil a nedrží sa starého dobrého porekadla "Dôveruj, ale preveruj". V politickom systéme sa nič nezmenilo, účastníci politických hier sa tiež takmer nezmenili, preto sa pravdepodobne nezmenia ani výsledky tejto hry o štyri roky. Napriek tomu, že hlasujúci ľud dal jednoznačne politickým brontosaurom najavo, že sa majú "vrátiť do hrobu" a prekrúžkoval vo všetkých stranách mladých, konštruktívnych politikov.

Fico a jeho Smer vyhrali tieto voľby s dych vyrážajúcou prevahou. Pravdepodobne to vyrazilo dych aj samotnému Ficovi a bude potrebovať trocha času nadýchnuť sa, zorientovať sa a uvážiť, čo s toľkou mocou a s možnosťami jeho straníkov a "nestraníckych odborníkov" urobí.

Pravica, ak takéto delenie na ľavicu a pravicu ešte môžme používať, zlyhala pri správe vecí verejných a budovaní Supereurópy na plnej čiare. Kvôli schváleniu eurovalu sa musela spolčiť s Ficom, zložila svoju legitímnu, pomerne dobre pracujúcu vládu a vydláždila cestu k moci jej najhoršiemu, najodpornejšiemu nepriateľovi, ľavičiarovi Ficovi. Nové voľby pripísala na náš spoločný účet. Ďakujeme, mohli sme ísť v lete na dovolenku...

V predvolebnej kampani ale pravica voči Ficovi a jeho Smeru nebola schopná (alebo "nesmela") klásť žiaden rozumný odpor a po splnení si najdôležitejšej úlohy, schválení eurovalu, zdúchla ako potkany z potápajúcej sa lode.

Odpratať nepohodlného kaziča Supereurópy - Sulíka, sa jej však nepodarilo. Ten, spolu s Matovičom, fantómom volieb, bude zachraňovať česť "pravicových" myšlienok v parlamente.

Pán Figeľ sa jasne vyjadril, že KDH nie je krúžkovacia strana a priaznivci pána Lipšica sa asi snažili pri krúžkovaní zbytočne... Tak vyzerá reálna demokracia a reálne voľby.

KDH sa s takouto politikou bude musieť v dohľadnej dobe pravdepodobne pobrať cestou HZDS, SNS a SDKÚ, ak tam krúžkovacia taktika v tomto volebnom období náhodou nezaberie.

Od víťaza volieb sa očakáva veľa. Alebo len potrebujú Slováčiská cítiť silného vodcu?

Prečo nepotrebujú silných vodcov Švajčiari???  Kto im stráži a spravuje toľké bohatstvo?

Slotu, najlepšieho maďarského politika, následovali jeho národovci dosť dlho i napriek tomu, že vystupoval ako ožran a hulvát. Mečiarova charizma dokázala zblbnúť ľudí na neuveriteľne dlhé obdobie a Fico má teraz šancu sa mu aspoň priblížiť. Ak mu prílišná moc, veľké sľuby a očakávania v kombinácii s "krízou" a nutnou potrebou vytvorenia Supereurópy za každú cenu, zhora, pošliapaním demokracie a dohodnutých zmlúv, nezlomia krk už v tomto volebnom období.

Matovičovi nezávislí poslanci, možno jediní, ktorí nebudú porušovať ústavu a budú hlasovať každý podľa svojho svedomia a nie na stranícky rozkaz, budú možno predobrazom budúceho politického systému, kde "vodcov" nebudeme potrebovať, moc sústredenú do rúk odvolateľných budeme pravidelne kontrolovať a vyvodzovať z jej uplatňovania závery.

Pre potešenie jedna ukážka nedobrovoľného spasiteľa s anglickým humorom

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CMC5VSdEBSg

a jedna o mimozemšťanovi a potrebe ľudí mať vládu.

http://www.youtube.com/watch?v=M2wwMVfL6eE&feature=player_embedded&fb_source=message

(ak sa video nenačíta na stránke... :) )

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?